Lokalita

Opojná vůně krušnohorských lesů láká k dalekým procházkám, málo prudké svahy k cyklovýletům, pravidelně udržovaný sníh k dlouhým zimním radovánkám a nedaleká města k odhalování jejich krás.

Tato oblast je bohatá na zážitky pro rodiny s dětmi, pro mladé páry, ale i odvážné jednotlivce.

Podívejte se, co všechno tu můžete celý rok zažívat.

Letní sezóna

Čistá příroda

Krušnohorská krajina už si podmanila srdce nejednoho horala.

Pro rodiny s dětmi

Široké sportovní zázemí a speciální stezky budou vás i vaše děti bavit.

Ideální cyklo

Užijete si tu klidnou jízdu s výhledy, ale i adrenalinový nával.

Pěší turistika

Čistá a divoce podmanivá příroda Krušných hor nabízí stovky kilometrů turistických tras. Můžete tu zdolávat vrcholy, kochat se podmanivými výhledy anebo se i s dětmi bavit např. při plnění úkolů na Ježíškově cestě.

Zážitky pro cyklisty – Trail Park a Downhill Klínovec

Krušné hory se svými málo prudkými kopci vytváří skvělé podmínky pro cyklisty.

V Trail Parku Klínovec si můžete užít pohodlnou jízdu na kole i s celou rodinou, náročnější trasy se svými známými anebo totální adrenalinový fičák při sjíždění Dowhnill Klínovec.

Adrenalin i zábava pro rodiny s dětmi

Naučit se střílet z luku. Nechat se unášet větrem a při paraglidingu obdivovat krajinu z ptačí perspektivy. Užít si nával adrenalinu na terénních koloběžkách, na bobové dráze,vyřádit se v jednom z lanových center, …

Tady se se svou rodinou nudit nebudete. Na Klínovci, Božím Daru i v blízkém Oberwiesenthalu najdete desítky možností, jak naplnit společný čas hodnotnými zážitky…

Hrady, zámky a lázeňská města v okolí

Na hradu Loket mají nejstarší meteorit na světě. Z věže haunštejnského hradu je zase úchvatný výhled na hory. Majestátní zříceninu Hasištejna oplývá prastará legenda. A zámek v Klášterci nad Ohří je nejvýznamnějším historickým šlechtickým sídlem severozápadních Čech.

V okolí Loučné pod Klínovcem můžete objevovat zámky, hrady a zříceniny, procházet se tajuplnými hornickými městy anebo se nechat hýčkat v blízkých lázeňských městech.

Nejbližší hrady a zámky: zámek v Klášterci nad Ohří (22 km), hrad Haunštejn (26 km), Hasištejn (34 km), Loket (45 km)

Nejbližší lázeňská města: Jáchymov (14 km), Karlovy Vary (34 km)

Zimní sezóna

Od prosince do dubna

Tak dlouho si můžete užívat zimní sezónu na Klínovci.

Ráj snowboardistů

2 snowparky, škola snowkitingu, desítky
sjezdovek, … vyberte si.

300 metrů k lanovce

Místo k parkování hledat nemusíte. Dojdete i pěšky.

Sjezdovky pro začátečníky i pokročilé

Skiregion Fichtelberg – Klínovec je se svými 33 km sjezdových tratí mnohonásobně větší než Špindlerův mlýn.

Sníh si tu díky automatickému systému zasněžování můžete užívat od prosince do dubna, dopravovat se na vrchol moderními lanovkami, vybírat si z desítek tras různých náročností a využívat skibusu, který vás zadarmo (nebo za 30 Kč) převeze na Fichtelberg a zpět.

A kdyby vám to bylo málo, můžete přejet kopec a užívat si dalších 12 tratí na Božím Daru.

Snowparky pro milovníky adrenalinu

Bedny, slide boxy, zábradlí, raily,… ale taky U-rampa Superpipe. Desítky překážek a dva vyhledávané snowparky najdete na Klínovci a v Neklidu.

Přes 150 km stop pro běžkaře

Běžkování v Krušných horách je přístupnější než jinde. Ty nejkrásnější trasy vedou přes hřebeny a horská města.

Dechberoucí výhledy, půvab zasněžené krajiny, zázemí a malé převýšení si tu užijete s celou rodinou.

Snowkiting pro snowboardisty

Vyletět do výšky, nechat se hnát větrem a divoce brázdit zimní krajinu. Právě toto můžete zažívat při snowkitingu, kterému vás na Božím Daru naučí.

Snowtubing: jízda sněhovým tobogánem

Nahoru speciálním vlekem a dolů po sněhovém tobogánu. Jízdu na velké nafukovací duši si můžete i s dětmi dosytosti užívat na Božím Daru nebo na Fichtelbergu v městečku Kurort Oberwiesenthal.

Co si tu užít již příští zimu?

Gastro a další služby v okolí

Francouzská gastronomie ve stylovém prostředí Faustova Dvoru v Horní Blatné, domácí masa a sýry ve vyhlášené salaši Rýžovna, moderní česká kuchyně v Lesním restaurantu Jezírko anebo vynikající gastronomie v restauraci Na Nebi, kde si krom jídla vychutnáte i výhled na panenskou přírodu a panoramata Krušných hor.

To je jen hrstka restaurací v okolí, které oslnily naše chuťové pohárky. Prozkoumejte mapu a podívejte se, co všechno tady můžete zažít. Anebo se nám ozvěte, přijeďte a osobně se přesvědčte o kvalitě a potenciálu tohoto projektu.